
Heb je naturistisch nieuws? Geef het door via webmaster@nfn.nl
Lees ook Naturisme in de Media & Saunanieuws
Open Dag: nat en koud, maar toch een succes
05-06-2012
Elk jaar in juni wordt in Nederland de Open Dag Naturistenterreinen georganiseerd, zo ook afgelopen zondag. Vanuit het thema 'Hemd van het Lijf' kon en mocht iedereen op deze dag een kijkje nemen op een naturistenterrein in Nederland om wellicht uiteindelijk lid te worden van een vereniging of van de NFN.
Veel terreinen hadden hun deuren en poorten gastvrij openstaan en zorgden voor een warme ontvangst en genoeg informatiemateriaal om vragen te beantwoorden. De weersomstandigheden zorgden er echter voor dat het 'hemd' jammergenoeg aan 'het lijf' bleef. Het was niet een dag om eens lekker naakt te recreëren, maar misschien wel juist zo'n dag om je eens goed te laten informeren over naturisme en naaktrecreatie.
Tenminste, dergelijke geluiden hoorden ook de kantoormedewerkers van de NFN die op verschillende plaatsen in Nederland een bezoek brachten aan een aantal terreinen, zoals De Reeshof (Hart van Brabant), Parelmoer (De Grens), De Molen (Amsterdamse Lichtbond), De Wilgenborgh (Haagsche Lichtbond),Flevo-Natuur, Kuinderloo (Lotus), de Mierenhoop (Lichtbond Noord) enNatupark Het Verlaat (opvallend veel jeugd op de laatste twee terreinen!).
Ondanks het slechte weer was de opkomst niet slecht, kwam de bezoeker met gerichte vragen en bleven 'blootkijkers' weg. Heel eventjes kwam in de loop van de middag op het gezellige terrein van Lichtbond Noord, De Mierenhoop in Drenthe, vaag de zon door en dook een handjevol mensen na het saunabezoek het grote zwembad in om af te koelen. Maar na enkele minuten begon het alweer te druppelen en werd het weer fris.
Al met al geen slechte dag: het leverde een flink aantal nieuwe geïnteresseerden en leden op.
Laten we vast duimen voor een zonnige Open Dag volgend jaar.
Ook de pers was op diverse terreinen aanwezig:
